Reiki Reiki a DS Reiki
Reiki
Duchovní směr
O nás...
Zajímavosti

Působení na sebe - přední strana

Nezapomeň při působení na Postup pokládání rukou!
29. Čakra třetího oka
Základní pozice pro chronická onemocnění všeho druhu. Bolesti hlavy, ucpané dutiny, migrény, oči, záněty horních cest dýchacích, senná rýma, zuby, hypofýza, labilita, alergie, nespokojenost.
30. Dlaně na spáncích
Oční svaly, nervy a mozkové hemisféry. Vyrovnání obou mozkových hemisfér (emoce a rozumu), použít při stresu, potížích při učení a poruchách koncentrace. Použijte u lidí, kteří reagují na základě pocitů či rozumově. Nachlazení a bolesti hlavy.
31. Dlaně na spáncích
Oční svaly, nervy a mozkové hemisféry. Vyrovnání obou mozkových hemisfér (emoce a rozumu), použít při stresu, potížích při učení a poruchách koncentrace. Použijte u lidí, kteří reagují na základě pocitů či rozumově. Nachlazení a bolesti hlavy.
32. Korunní čakra
Působí na obě mozkové hemisféry, myšlení, motorické (pohybové) funkce, zjasňuje mysl a zlepšuje soustředění. Poranění a bolesti hlavy, stres, migrény.
33. Krční čakra
Štítná žláza, příštítná tělíska, hrtan, hlasivky, lymfatické uzliny. Poruchy výměny látkové. Stimuluje energii a imunitní systém. Pomáhá při stresu. Ovlivňuje vstřebávání vápníku a celý metabolismus. Zklidňuje. Potíže s váhou, mentální anorexie, koktání, strach, bušení srdce, třas, chronické křeče svalů nohou, pánve, trupu a ramen, při poruchách krevního tlaku, zánětu mandlí, chrapotu, poruše chování a komunikace.
34.
Ruce jsou položeny pod prsními svaly (pod srdeční čakrou). Tato poloha uvolňuje plyny nashromážděné kolem srdeční krajiny a používá se při srdečních potížích. Teprve potom přiložte ruce dle pozice 35.
35. Srdeční čakra
Jedna ruka na brzlíku (thymus) a druhá napříč pod prsními svaly. V krajním případě při infarktu proveďte přiložení podle druhé pozice 6b. S polohou 6b. působíme na štítnou žlázu, srdce, plíce a 4. čakru. Posílí obranné reakce, plicní onemocnění, při všeobecné slabosti a depresích. Ruce jsou položíme na hruď nebo opačné T (podle 6b.).
36. Stimulace imunitního systému
Dochází ke stimulaci imunitního systému a k vyrovnání 3. a 4. čakry. Levá ruka je položena na brzlíku a pravá na slezině.
37. Čakra solar plexus
Pravá strana: Žlučník, příčný tračník, zánět tlustého střeva, zácpa, tvorba hlenů, žlučové kameny.
Levá strana: Příčný tračník, vředy, zažívací potíže, křeče, slinivka, cukrovka, hemofilie, nevyváženost hladiny cukru v krvi.
38. Čakra křížová a solar plexus
Ruce leží pod pasem. Tračník, horní část tenkého střeva, poruchy zažívání, zácpa, stres, tvorba hlenů, vstřebávání živin.
39. Čakra kořenová a křížová
Dolní část tenkých střev, tračník, močový měchýř, infekce, artróza, menstruační problémy, potíže pohlavních orgánů, migrény způsobené pohlavním stresem.

Působení na sebe - zadní strana

40. Vedlejší čakry (zodpovědnost a výživa)
Šíjové a zádové svalstvo, meridiány: trojitého ohřívače, tenkého střeva, tlustého střeva, močového měchýře a žlučníku. Stres, problémy se zodpovědností (tj. cítí se za všechno zodpovědný, všechno se ho dotýká, nikdy nechce převzít zodpovědnost).
41. Ruce leží na spodních žebrech
Zabraňuje vzniku šoku, nadledvinky a ledviny, stres, problémy s partnery a ve vztazích vůbec, onemocnění ledvin, tato pozice může zabránit selhání ledvin po nějakém šoku, čištění organizmu, sexuální potíže, strach z blízkosti osob, neschopnost dát najevo své city, bolesti páteře, infekce, cukrovka - působí na snížení/zvýšení množství cukru v krvi.
42. Solar plexus, křížová
Artróza, otoky, vysoký krevní tlak, infekce, pohlavní potíže.
43. Čakra křížová a kořenová
Ruce leží napříč přes páteř na oblasti bederní a křížové. Střevní potíže, bolesti zad v oblasti bederní a křížové.

Ukončení působení

44. Působení ukončíme spojením rukou
Poděkováním za důvěru, uhlazením aury a rychlým tahem rukou vedeme energii od kořenové čakry nad čakru korunní. Po každém působení doporučuji si vždy umýt ruce pod tekoucí vodou a zhluboka se vydýchat.

Poznámky: Čísla obrázků se neshodují s čísly v našich skriptech!!!
Jakékoliv použití postupů je určeno pouze pro absolventy minimálně Reiki 1. stupně. Pokud jsi ještě neabsolvoval seminář Reiki 1. stupně, jsou zde uvedené postupy pro Tebe pouze informativní.
Postupy zde uvedené nenahrazují ošetření lékařem. Tyto postupy zde uvádíme jen jako ukázku, jak lze aplikovat Reiki (existuje mnoho a mnoho postupů a poloh rukou). Použití je věcí Tvé úvahy a děje se plně na Tvou zodpovědnost. Předpokládáme, že jsi postup konzultoval s lékařem.
Čakry
Masáže
Počet návštěvníků

 
Upozornění a záruky na poskytované informace • © Ladislav Pinter st., 2001-2004 • webmaster