Reiki Reiki a DS Reiki
Reiki
Duchovní směr
O nás...
Zajímavosti

Působení na druhé - přední strana

Nezapomeň při působení na Postup pokládání rukou!
1. Pozice důvěry
Středy dlaní jsou položeny přes středy klíčních kostí.
2. Čakra třetího oka
Základní pozice pro chronická onemocnění všeho druhu. Bolesti hlavy, ucpané dutiny, migrény, oči, záněty horních cest dýchacích, senná rýma, zuby, hypofýza, labilita, alergie, nespokojenost.
3. Dlaně na spáncích
Oční svaly, nervy a mozkové hemisféry. Vyrovnání obou mozkových hemisfér (emoce a rozumu), použít při stresu, potížích při učení a poruchách koncentrace. Použijte u lidí, kteří reagují na základě pocitů či rozumově. Nachlazení a bolesti hlavy.
4. Korunní čakra
Působí na obě mozkové hemisféry, myšlení, motorické (pohybové) funkce, zjasňuje mysl a zlepšuje soustředění. Poranění a bolesti hlavy, stres, migrény.
5. Krční čakra
Štítná žláza, příštítná tělíska, hrtan, hlasivky, lymfatické uzliny. Poruchy výměny látkové. Stimuluje energii a imunitní systém. Pomáhá při stresu. Ovlivňuje vstřebávání vápníku a celý metabolismus. Zklidňuje. Potíže s váhou, mentální anorexie, koktání, strach, bušení srdce, třas, chronické křeče svalů nohou, pánve, trupu a ramen, při poruchách krevního tlaku, zánětu mandlí, chrapotu, poruše chování a komunikace.
6a.
Ruce jsou položeny pod prsními svaly (pod srdeční čakrou). Tato poloha uvolňuje plyny nashromážděné kolem srdeční krajiny a používá se při srdečních potížích. Teprve potom přiložte ruce dle pozice 6b.
6a.
Ruce jsou položeny pod prsními svaly (pod srdeční čakrou). Tato poloha uvolňuje plyny nashromážděné kolem srdeční krajiny a používá se při srdečních potížích. Teprve potom přiložte ruce dle pozice 6b.
6b. Srdeční čakra
Jedna ruka na brzlíku (thymus) a druhá napříč pod prsními svaly. V krajním případě při infarktu proveďte přiložení podle druhé pozice 6b. Netluče-li postiženému srdce, tak použijte KPR (kardio polmonární resuscitaci), ale jen když ji umíte. Jestliže dotyčná osoba nedýchá, začněte resuscitaci s jednou rukou na srdci. S pomocí Reiki lze srdce uvést opět do chodu. !!!V každém případě volejte ihned lékaře!!!
S polohou 6b. působíme na štítnou žlázu, srdce, plíce a 4. čakru. Posílí obranné reakce, plicní onemocnění, při všeobecné slabosti a depresích.
7. Čakra solar plexus
Pravá strana: Žlučník, příčný tračník, zánět tlustého střeva, zácpa, tvorba hlenů, žlučové kameny.
Levá strana: Příčný tračník, vředy, zažívací potíže, křeče, slinivka, cukrovka, hemofilie, nevyváženost hladiny cukru v krvi.
8. Čakra křížová a solar plexus
Ruce leží pod pasem. Tračník, horní část tenkého střeva, poruchy zažívání, zácpa, stres, tvorba hlenů, vstřebávání živin.
9. Čakra kořenová a křížová
Dolní část tenkých střev, tračník, močový měchýř, infekce, artróza, menstruační problémy, potíže pohlavních orgánů, migrény způsobené pohlavním stresem.
10. Vysílání energie do obou nohou najednou
Provádíme nejlépe vleže na zádech či na břiše. Provádí se za účelem posílení celého organizmu a zprůchodnění meridiánů. Je vhodné provádět u osob starších, zesláblých, po nemoci a u dětí. Položením rukou na chodidla působíme i na reflexní zóny zde umístěné.
11. Vedení energie rukama
Jedna ruka je položena na rameni a druhá na dlani či zápěstí. Po vyrovnání mezi rukama přejdeme na druhou ruku. Zprůchodňuje meridiány, dochází k posílení organizmu.
12. Diabetes
Ruce položíme na lokty, provádíme pravidelně minimálně 10 minut.
13. Skupinové působení
Napřed vyrovnáme energii mezi sebou, tak že se chytneme za ruce. Pak působíme každý na tu část těla u které sedíme. Dochází ke značnému zkrácení působení.

Působení na druhé - zadní strana

14. Čakra třetího oka
Mozek, bolesti hlavy, mrtvice, zrakové potíže, migrény, krvácení z nosu (se studeným obkladem na krku). Reflexní zóny kořenové a srdeční čakry. Působí na medula oblogata (prodloužený morek). Působí na meridiány: tlustého střeva, žlučníku, močového měchýře. Bolesti hlavy, onemocnění očí, bolestí v podbřišku, strachy, blok na čakře třetího oka, astma, poruchy krevního oběhu, zvedání žaludku, chronické kašlání, aj.
15. Vedlejší čakry (zodpovědnost a výživa)
Šíjové a zádové svalstvo, meridiány: trojitého ohřívače, tenkého střeva, tlustého střeva, močového měchýře a žlučníku. Stres, problémy se zodpovědností (tj. cítí se za všechno zodpovědný, všechno se ho dotýká, nikdy nechce převzít zodpovědnost).
16. Ruce leží na lopatkách
Plíce, srdce, meridiány: tenkého střeva a močového měchýře. Plicní a srdeční onemocnění, obtíže v citové oblasti, tj. neschopnost připustit city, nebo být vydán citům na pospas, manické či depresivní pocity.
17. Ruce leží na spodních žebrech
Zabraňuje vzniku šoku, nadledvinky a ledviny, stres, problémy s partnery a ve vztazích vůbec, onemocnění ledvin, tato pozice může zabránit selhání ledvin po nějakém šoku, čištění organizmu, sexuální potíže, strach z blízkosti osob, neschopnost dát najevo své city, bolesti páteře, infekce, cukrovka - působí na snížení/zvýšení množství cukru v krvi.
18. Solar plexus, křížová
Artróza, otoky, vysoký krevní tlak, infekce, pohlavní potíže.
19. Čakra křížová a kořenová
Ruce leží napříč přes páteř na oblasti bederní a křížové. Střevní potíže, bolesti zad v oblasti bederní a křížové.
20. Čakra kořenová a křížová
Střeva, urogenitální systém, posílení, hemeroidy, prostata, dámské potíže, trávicí potíže, natržení a záněty střev.
21. Podkolenní jamky
Vedlejší čakry: přizpůsobivost v životních situacích, schopnost se učit, kritika. Kolenní klouby, meniskus, kolenní čéška, mazové žlázy. Poškození kloubu, bloky, které narušují plynulý tok energie z nohou do 1. čakry.
22. Ruce leží na chodidlech
Palce nohou musí být přikryty až od špičky. Reflexní zóny pro všechny orgány, meridiány: žaludku, jater, ledvin a žlučníku. Dochází k uzemnění všech čaker a všech částí těla, bolesti hlavy. Posílení 1. čakry a aury. Obzvlášť vhodné pro citlivé lidi. Doporučuje se po hlubokém bezvědomí, narkózách a šocích všeho druhu. Působíme také na chodidla, kotník a nárt - je to velmi účinná terapie na celé tělo.
23. Ischias
Jednu ruku položíme na křížovou kost a druhou na chodidla. Zprůchodňuje meridiány. Přikládáme vždy na obě nohy a to pravidelně minimálně 10 minut.
24. Uvolnění páteřní tenze (pnutí)
Pravá ruka leží pod týlní kostí a levá na kostrči (ruce nelze zaměnit). Po vyrovnání energie mezi rukama, přibližujeme ruce vždy o šířku dlaní k místu s největším problémem. Ruce se posunují k místu s největším pnutím v páteři, přitom jedna ruka provádí kratší krok, aby to vyšlo do problémového místa. Po každé změně polohy vyčkáme na vyrovnání energie v rukou a pak přejdeme na další pozici.
25. Diabetes
Ruce položíme na lokty, provádíme pravidelně minimálně 10 minut.
26. Zvýšení energie
Pravou ruku položíme na kostrč a levou na temeno hlavy. Dochází ke zvýšení energie a k vyrovnání energie v páteřní oblasti (ruce nelze zaměnit). Používejte v nutných případech!
27. Snížení energie
Levou ruku položíme na kostrč a pravou na temeno hlavy. Dochází ke snížení energie a tím se upravuje krevní tlak (hypertenze). Tlumí se přecitlivělost. Ruce nelze zaměnit. Používejte v nutných případech!

Ukončení působení

28. Působení ukončíme spojením rukou
Poděkováním za důvěru, uhlazením aury a rychlým tahem rukou vedeme energii od kořenové čakry nad čakru korunní. Po každém působení doporučuji si vždy umýt ruce pod tekoucí vodou a zhluboka se vydýchat.

Poznámky: Čísla obrázků se neshodují s čísly v našich skriptech!!!
Jakékoliv použití postupů je určeno pouze pro absolventy minimálně Reiki 1. stupně. Pokud jsi ještě neabsolvoval seminář Reiki 1. stupně, jsou zde uvedené postupy pro Tebe pouze informativní.
Postupy zde uvedené nenahrazují ošetření lékařem. Tyto postupy zde uvádíme jen jako ukázku, jak lze aplikovat Reiki (existuje mnoho a mnoho postupů a poloh rukou). Použití je věcí Tvé úvahy a děje se plně na Tvou zodpovědnost. Předpokládáme, že jsi postup konzultoval s lékařem.
Čakry
Masáže
Počet návštěvníků

 
Upozornění a záruky na poskytované informace • © Ladislav Pinter st., 2001-2004 • webmaster